Kedves Mindenki!

Nagy örömmel újságolom a hírt: intézményünk 2022. március sikeres ÖKOISKOLA pályázat kapcsán, 2022-25 között viselheti intézményünk e címet.

Egy olyan 1300 iskolát számláló hálózatnak lettünk tagja, „amely intézmények pedagógiai programjukban deklaráltan, rendszerszinten, a mindennapos nevelés-oktatás, valamint az iskola működtetésének szerves részeként foglalkoznak az egészség- és környezettudatosság témájával, és kiemelt figyelmet szentelnek a fenntarthatóságra nevelés ügyének. A fenntarthatóság értékeit a pedagógusok személyes példamutatásán, valamint az intézmény környezetbarát működtetésén keresztül is közvetítik a tanulók számára, aktív közreműködésre, cselekvésre bátorítva őket.”

A címátadó ünnepséget 2022. március 26-án, Budapesten a Gyermekek Házában rendezték, ahol Kisfaludy László, köznevelésért felelős helyettes államtitkár adta át az elismerő oklevelet.

Információk az "ökoiskola" programról:

Mi is az az ökoiskola?